Międzynarodowe seminarium wraz z warsztatami dotyczącymi odzysku fosforu (Projekt BEST)

Event's Image

12

cze 12, 2018

Lokalizacja:

Gdańsk

Organizator:

Gdańska Fundacja Wody

Sponsor:

Interreg Baltic Sea Region

Strona internetowa:

http://tnij.at/bestproject

Kontakt:

sekretariat@gfw.pl


2018-06-12 08:00:00 2018-06-12 16:00:00 Europe/Budapest Międzynarodowe seminarium wraz z warsztatami dotyczącymi odzysku fosforu (Projekt BEST) W ramach projektu BEST (Better Efficiency for Industrial Sewage Treatment) w dniu 12 czerwca 2018 w Gdańsku odbędzie się międzynarodowe seminarium wraz z warsztatami dotyczącymi odzysku fosforu. Prezentowana będzie sytuacja prawna w różnych krajach UE, trendy oraz technologie, praktyki i możliwości odzysku P przez ekspertów UE. Oficjalne zaproszenie zostanie wysłane później, ale jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym wydarzeniem już dzisiaj, prosimy o kontakt mailowy. Fosfor jest niezbędnym składnikiem odżywczym i powszechnie stosowanym w sektorze rolniczym. Z jednej strony ceny produkcji nawozów fosforowych mają wzrostowy trend, a z drugiej ładunek biogenów (w tym fosforu) w ściekach płynących rzekami do Morza Bałtyckiego jest bardzo wysoki. Czyni to sytuację, w której Morze Bałtyckie jest jednym z najbardziej zagrożonych eutrofizacją zbiorników wodnych w Europie. Równocześnie dochodzi do zaostrzenia przepisów dotyczących jakości odprowadzanych ścieków. Powyższe problemy wzbudzają duże zainteresowanie, a wdrażanie technik odzysku fosforu może być innowacyjnym elementem inwestycji w środowisko. Rejestracja na to wydarzenie dostępna jest na stronie: http://tnij.at/bestproject Potrwa do dnia 6 czerwca 2018. Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce Gdańsk Gdańska Fundacja Wody no-reply@rec.org

W ramach projektu BEST (Better Efficiency for Industrial Sewage Treatment) w dniu 12 czerwca 2018 w Gdańsku odbędzie się międzynarodowe seminarium wraz z warsztatami dotyczącymi odzysku fosforu. Prezentowana będzie sytuacja prawna w różnych krajach UE, trendy oraz technologie, praktyki i możliwości odzysku P przez ekspertów UE. Oficjalne zaproszenie zostanie wysłane później, ale jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym wydarzeniem już dzisiaj, prosimy o kontakt mailowy.

Fosfor jest niezbędnym składnikiem odżywczym i powszechnie stosowanym w sektorze rolniczym. Z jednej strony ceny produkcji nawozów fosforowych mają wzrostowy trend, a z drugiej ładunek biogenów (w tym fosforu) w ściekach płynących rzekami do Morza Bałtyckiego jest bardzo wysoki. Czyni to sytuację, w której Morze Bałtyckie jest jednym z najbardziej zagrożonych eutrofizacją zbiorników wodnych w Europie. Równocześnie dochodzi do zaostrzenia przepisów dotyczących jakości odprowadzanych ścieków.

Powyższe problemy wzbudzają duże zainteresowanie, a wdrażanie technik odzysku fosforu może być innowacyjnym elementem inwestycji w środowisko.

Rejestracja na to wydarzenie dostępna jest na stronie: http://tnij.at/bestproject

Potrwa do dnia 6 czerwca 2018.

Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce.

: 80 views