Międzynarodowe seminarium wraz z warsztatami dotyczącymi odzysku fosforu (Projekt BEST)

Event's Image

12

cze 12, 2018

Lokalizacja:

Gdańsk

Organizator:

Gdańska Fundacja Wody

Sponsor:

Interreg Baltic Sea Region

Strona internetowa:

http://tnij.at/bestproject

Kontakt:

sekretariat@gfw.pl


Powiązane dokumenty


W ramach projektu BEST (Better Efficiency for Industrial Sewage Treatment) w dniu 12 czerwca 2018 w Gdańsku odbędzie się międzynarodowe seminarium wraz z warsztatami dotyczącymi odzysku fosforu. Prezentowana będzie sytuacja prawna w różnych krajach UE, trendy oraz technologie, praktyki i możliwości odzysku P przez ekspertów UE. Oficjalne zaproszenie zostanie wysłane później, ale jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym wydarzeniem już dzisiaj, prosimy o kontakt mailowy.

Fosfor jest niezbędnym składnikiem odżywczym i powszechnie stosowanym w sektorze rolniczym. Z jednej strony ceny produkcji nawozów fosforowych mają wzrostowy trend, a z drugiej ładunek biogenów (w tym fosforu) w ściekach płynących rzekami do Morza Bałtyckiego jest bardzo wysoki. Czyni to sytuację, w której Morze Bałtyckie jest jednym z najbardziej zagrożonych eutrofizacją zbiorników wodnych w Europie. Równocześnie dochodzi do zaostrzenia przepisów dotyczących jakości odprowadzanych ścieków.

Powyższe problemy wzbudzają duże zainteresowanie, a wdrażanie technik odzysku fosforu może być innowacyjnym elementem inwestycji w środowisko.

Rejestracja na to wydarzenie dostępna jest na stronie: http://tnij.at/bestproject

Potrwa do dnia 6 czerwca 2018.

Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce.

: 1,216 views